NODOKĻI – ES ‘Nodokļu brīvības kalendārs’: Latvijas iedzīvotāji sāk pelnīt sev pēc Jāņiem


http://bizness.delfi.lv/budzets_un_nodokli/es-nodoklu-brivibas-kalendars-latvijas-iedzivotaji-sak-pelnit-sev-pec-janiem.d?id=42347834

(Viela pārdomām arī atsevišķos komentāros par nodokļu un nodevu sistēmu kopumā …)

Eiropas pētnieku apskatā par nodokļu sistēmām ES valstīs noteikts datums katrai dalībvalstij, kad tās iedzīvotāji beidz savus ienākumus atdot valstij un sāk pelnīt sev, un Latvijā šis datums ir 25.jūnijs – vēlāk nodokļus valstij beidz maksāt tikai 7 ES valstīs, liecina pētījuma rezultāti.

 “Nodokļu brīvības dienu” kalendārā redzams datums, kad vidusmēra nodokļu maksātājs katrā Eiropas Savienības dalībvalstī sāk pelnīt tikai sev.

Kalendārs ir balstīts uz piektdien klajā nākušo pētījumu par “nodokļu brīvības dienām”, kurā pētījuma autori salīdzinājuši nodokļu politiku 27 ES dalībvalstīs un noteikuši datumu, kad katras dalībvalsts vidusmēra strādnieks sāk pelnīt tikai sev un beidz savus ienākumus atdot valstij, informēja Eiropas Parlamenta Eiropas Konservatīvo un reformistu grupas politiskais padomnieks Rolands Pētersons.

Rezultāti liecina, ka Latvijā vidusmēra strādnieks sāks pelnīt sev un savus ienākumus neatdos nodokļos valstij tikai pēc Jāņu brīvdienām – 25. jūnijā.

Pētījumu veica Eiropas konservatīvā domnīca “New Direction – The Foundation for European Reform”(tā patronese ir Mārgareta Tečere) kopā ar sadarbības domnīcam Latvijā – Sabiedrības Domas Attīstības Centru “Domā”- un “Institut Economique Molinari”.

“Pašlaik Latvijā “nodokļu brīvības dienas” sākas pārāk vēlu, bet reizē ir apsveicami, ka notiek virzība uz pareizo pusi,” uzskata Eiropas Parlamenta deputāts un “Domā!” biedrs Roberts Zīle (NA).

Pētījuma autori arī nonākuši pie secinājuma, ka vidusmēra strādniekam kopējais nodokļu slogs Eiropas Savienībā kopumā gada laikā ir pieaudzis – 2011. gadā tie bija 44,23%, bet šogad jau 44,89%.

Tāpat pētījumā secināts, ka kopējais nodokļu slogs ir augstāks valstīs ar izlīdzināto nodokļu sistēmu (46,2%), kamēr valstīs, kurās ir progresīvie nodokļi, tas ir zemāks (44,5%).

 ————————————————————————–

Daži komentāri par NODOKĻU UN NODEVU SISTĒMU KOPUMĀ:

LEO
11.05.2012 14:55
Aprēķini ir nekorekri. Līdz 25.jūnijam – tas sanāk, itkā mēs 50% no nopelnītā atdotu “valstij”. Patiesībā mēs nodokļos samaksājam apmēram 82% no nopelnītā. 50% varētu būt tikai tiešie nodokļi, klāt vēl nāk visādi PVN un citi slēptie maksājumi.

11.05.2012 15:20
un pārējie NODOKĻI
ĪPAŠUMA NODOKLI,KUR PALIEK???ZEMES NODOKĻI VAI NAV MAKSĀJAMI???

we
11.05.2012 15:39
Paareejos nodokljus maksaat nav obligaati.
Veikalaa driikst neiepirkties, nekustamais iipashums arii driiskt nebuut.

?
11.05.2012 16:30
vo velos ,pec Janiem dombrovskis vairs nenems 22%pvn par katru apesto maizes skeli?

Jurčiks
11.05.2012 17:01
Tieši tā — darbaspēka nodokļi ir bišķi virs 50% no kopējām darbaspēka izmaksām, vienkārši mūs čakarē ar necaurspīdīgo nodokļu maksāšnas sistēmu, kurā neviens īsti nezina, cik viņš ir samaksājis. Tad vēl nāk klāt 22% PVN + akcīze (benzīns ~30%, citiem produktiem mazāk) + īpašuma nodoklis + dažādas nodevas, kuopmā patiešām varētu būt tā, ka ap 85% darba algas noēd valsts

LEO
11.05.2012 19:59
Es domāju, ka aprēķinos ieviesusies kļūda, droši vien nav ņemti vērā visi mums pieejamie nodokļi. Nodokļu brīvdienas sākas apmēram novembra beigās vai decembra sākumā. 
 

Iepriekšējā ziņa Iznācis jaunais LSAB Ziņu izdevums!

Leave Your Comment

Bruņinieku iela 29/31, Rīga, LV-1001

Darba laiks:

Pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta

Noderīgas saites

LSAB PRO jaunumi

Saņemiet LSAB PRO ziņas savā pastkastītē 

    © 2024. Visas tiesības aizsargātas LSAB PRO